İş dünyasında haftanın atamaları Norm Digital’de üst düzey atama

Prof. Dr. Deniz Kılınç, Norm Digital’de Chief Technology Officer (CTO) görevine getirildi. Kılınç, Norm Digital’de teknoloji strateji ve çözümlerinin geliştirilmesini ve uygulanmasını denetlemekten sorumlu üst düzey yönetici olarak göreve başladı.

Prof. Dr. Deniz Kılınç, Norm Digital’de yazılım ve yapay zeka alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmelere odaklanarak, firma içerisinden inovatif ürünler ve spin-off şirketler çıkartılması konusunda liderlik ederek, bilimsel ve teknolojik gelişmelere odaklanacak.

Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Prof. Dr. Kılınç, yazılım geliştirme ve yapay zekâ alanlarında 15 yıldan fazla özel sektör ve 10 yıl akademi çalışma deneyimine sahip. Türkiye’deki önemli yazılım şirketlerinde mühendis, yönetici ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

2013 yılında akademik hayata başladıktan sonra sırasıyla 2017 yılında Doçent ve 2023 yılında da Profesör unvanlarını Bilgisayar Bilimleri alanında almaya hak kazanan Kılınç, veri bilimi, makine öğrenmesi ve derin öğrenme alanlarında 60’dan fazla bildiri ve makale üretti. XML. Teknolojileri, Uygulamalarla Veri Bilimi, Geleceğin Meslekleri ve Nesne Tabanlı Analiz kitaplarını yazdı.