IoT

Veri toplama ve ileri analitikler için; fiziksel makinelerin, araçların, cihazların birbirleriyle bir ağ üzerinden iletişim kurabilmelerine ve sahip oldukları bilgileri analiz ederek eş zamanlı daha akıllı kararlar alabilmelerine olanak sağlayan nesnelerin interneti (IoT) projelerinde işletmelere destek sağlıyoruz.

5G ve edge computing teknolojileri sayesinde tepki süresini iyileştirip hızı artırarak güçlendirdiğimiz IoT ağları ile işletmelerin veriye bağlı karar ve aksiyon almasını, veri kaynağına en yakın yerde veriyi işleterek gecikmeyi en aza indirmesini ve az bant genişliği kullanmasını sağlıyoruz.

01. Akıllı fabrikalar kuruyoruz

Endüstri 4.0 sayesinde işletmelerin tek merkezden tüm üretim aşamalarını denetleyebilmelerini, verileri toplayabilmelerini ve anında müdahale edebilmelerini sağlayacak akıllı fabrikalar kuruyoruz.

Akıllı Fabrikalar ile işletmelere; üretim verilerinin toplanması ve karar destek sistemleri ile standart sapma/anomali/performans verilerinin izlenmesi , üretim kalite takibi , çalışan güvenliği, lokasyon takibi, stok iyileştirme imkanı sağlıyoruz.

02. Yüksek rekabet gücü sağlıyoruz.

Fabrika donanımlarında ve gömülü sistemlerde makinenin web ve güçlü ağlarla donatılmasıyla işletmelerin küresel anlamda daha üretken ve daha rekabetçi olmalarını sağlıyoruz.

03. Verimliliği artırıyoruz.

Akıllı üretim süreçleri sayesinde işletmelerin tüm tedarik zinciri ağı üzerinden verilere erişimini artırıyoruz. Üretici ve tedarikçilerin üretim ve siparişler konusunda ihtiyaç duydukları verilere aynı anda ulaşabilmelerine, ihtiyaç duyulan malzemenin tedarik miktarını ve işlem süresini tam olarak belirlemelerine yardımcı oluyor ve bu sayede işletmedeki verimliliği artırıyoruz.

04. Performansı artırıyoruz.

Tedarik zinciri boyunca tüm verilerin anında toplanmasını, hataların veya acil durumların gerçek zamanlı tespitini ve bunlara müdahale edilebilmesini, sadece insanlardan değil aynı zamanda nesnelerden de veri toplanarak kesin verilere ulaşılmasını ve tüm bu verilerin daha iyi değerlendirilmesini sağlıyoruz. Gerekli iyileştirmelerin daha hızlı gerçekleştirilmesine yardımcı olarak performansı artırıyoruz.

05. Geleceği şekillendiriyoruz.

Akıllı Fabrikaları; hayatımıza giren akıllı ev sistemleri ve akıllı şehirler gibi nesnelerin interneti uygulamaları altında sayılabilecek en önemli uygulamalardan biri olarak görüyor ve geleceği şekillendirirken işletmelere dijital dönüşüm projelerinin endüstri 4.0 adımında da danışmanlık veriyoruz.

Teklif Alın
Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize bir mesaj bırakın ve çok kısa bir süre içerisinde ekibimizin bir üyesinden dönüş alın.